Permanentny makijaż brwi – historia i współczesność

Permanentny makijaż brwi – historia i współczesność

Makijaż permanentny brwi powstał w czasach starożytnych w krajach azjatyckich. Ze względu na genetycznie uwarunkowane niewielkie owłosienie mieszkańcom Azji często brakowało brwi i rzęs. Dlatego wynaleźli metody pozwalające na tuszowanie tych mankamentów poprzez dorysowywanie włosków brwi, aby je zagęścić oraz malowanie kreski na górnej powiece, która zastępuje naturalne rzęsy i pozwala na ładne podkreślenie oka. Pierwszymi przyrządami wykorzystywanymi do tworzenia makijażu permanentnego były cieniutkie pręciki wykonane z drewna bambusowego, na których umieszczano igły owinięte jedwabnym włóknem. Taki przyrząd nasączano barwnikiem, a następnie za pomocą igły nakłuwano skórę i w ten sposób wprowadzano w jej warstwy pigment.

Idealnie wystylizowane brwi

Współcześnie wprawdzie zmieniły się narzędzia, za pomocą których wykonuje się makijaż permanentny, ale jego główne zasady pozostały bardzo podobne. Chodzi o wprowadzenie pod skórę barwnika, aby dorysować brakujące włoski oraz nadać brwiom idealny kształt i kolor. Dzięki temu nawet rano od razu po przebudzeniu nasze brwi będą wyglądały perfekcyjnie i nie będziemy musieli ich poprawiać podczas nakładania makijażu.

Makijaż permanentny brwi służy szczególnie tym wszystkim, którzy z racji uwarunkowań genetycznych lub wieku mają niewyraźną i słabo zarysowaną linię brwi. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym po przebytej chemioterapii lub radioterapii wypadły naturalne brwi. Taki makijaż nadaje wyrazistości konturom twarzy, jest znakomitym podkreśleniem naszych oczu, a także potrafi nas wizualnie odmłodzić.

Zabieg makijażu permanentnego można wykonać za pomocą różnych metod, a wśród nich przede wszystkim poprzez wypełnienie kolorem pożądanej linii brwi lub narysowanie delikatnych kresek imitujących włoski, co wygląda bardziej naturalnie. Efekty takiego makijażu utrzymują się na skórze średnio od trzech do pięciu lat. Po tym czasie możemy zabieg wykonać ponownie, jeśli chcemy nadać brwiom bardziej zdecydowany kształt oraz kolor.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas