Brwi permanentne – metody

Permanentny makijaż brwi – historia i współczesność

Makijaż brwi jest bardzo istotnym elementem w oprawie naszych oczu, bo jest niczym rama dla obrazu. Nadaje charakteru i podkreśla nasze rysy twarzy dodając wyrazistości. Wykwalifikowany linergista wykorzystuje różne metody makijażu, które pozwalają osiągnąć piękne brwi. Wybór zależy od stanu wyjściowego naszych naturalnych brwi, ilości i gęstości naszych włosków i przede wszystkim pożądanego efektu, który powinien być jak najbardziej naturalny.

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Permanentny oznacza, że makijaż jest trwały i sugeruje, że pozostanie z nami na długie lata. Obecnie jednak poprawnie wykonany makijaż nie powinien się tyle utrzymywać. Wynika to z wielu czynników, takich jak: wiek, szybkość złuszczania naskórka, wykonywane zabiegi, typ cery a nawet prowadzony styl życia. Makijaż powinien utrzymywać się ok. 2 lat i stopniowo tracić swoją intensywność wytracając kolor pigmentu o ok. 20-30% w skali roku.

Makijaż permanentny brwi znacząco się różni od zwykłego makijażu, który wykonujemy w domu. Pozostaje z nami na trochę, natomiast makijaż wykonany kosmetykami możemy zmyć każdego wieczoru przy demakijażu. Dla wielu kobiet prowadzących aktywny tryb życia najistotniejszym powodem, wyboru makijażu permanentnego jest brak konieczności wykonywania codziennie makijażu brwi. Przy jego wykonaniu codziennie rano w pośpiechu, narażamy się na pewne niedociągnięcia, których na pierwszy rzut nie widać będąc zaspanym. Przy makijażu permanentnym nie mamy tego problemu, a przecież stale piękny wygląd to cel do którego dąży prawie każda kobieta.

Makijaż permanentny brwi – jak go robimy?

Chodzi o wprowadzenie pod skórę barwnika, aby dorysować brakujące włoski oraz nadać brwiom idealny kształt i kolor. Dzięki temu nawet rano od razu po przebudzeniu nasze brwi będą wyglądały perfekcyjnie i nie będziemy musieli ich poprawiać podczas nakładania makijażu. Makijaż permanentny brwi jest dużym ułatwieniem i przede wszystkim oszczędnością czasu.

Zabieg makijażu permanentnego można wykonać za pomocą różnych metod, a wśród nich przede wszystkim poprzez wypełnienie kolorem pożądanej linii brwi lub narysowanie delikatnych kresek imitujących włoski, co wygląda bardziej naturalnie. Efekty takiego makijażu utrzymują się na skórze średnio ok.2 lat. Po tym czasie możemy zabieg wykonać ponownie, jeśli chcemy nadać brwiom bardziej zdecydowany kształt oraz kolor.

Korzyści z wykonania makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi służy szczególnie tym wszystkim, którzy z racji uwarunkowań genetycznych lub wieku mają niewyraźną i słabo zarysowaną linię brwi. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym po przebytej chemioterapii lub radioterapii wypadły naturalne brwi. Taki makijaż nadaje wyrazistości konturom twarzy, jest znakomitym podkreśleniem naszych oczu, a także potrafi nas wizualnie odmłodzić.

Makijaż permanentny pozwala cieszyć się pięknie podkreślonymi brwiami na długi czas. Kobiety chętnie decydują się na taki zabieg, ponieważ nie muszą się martwić o przerzedzone lub niewidoczne brwi, które wymagają codziennego makijażu. Brwi są w nienagannym stanie i nie wymagają poprawek w ciągu dnia. Oczy nabierają wyrazistości, a twarz wygląda świeżo i promiennie, idąc zgodnie z obecnymi trendami.

Najpopularniejsze metody makijażu permanentnego brwi

Microblading (metoda piórkowa) nazywana inaczej metodą włoskową jest coraz częściej wykonywana w salonach kosmetycznych. Metoda włoskowa pozwala wyrysować pojedyncze, naturalne włoski uzupełniając ubytki np. w łuku brwiowym, imitując naturalne brwi. Uzyskanie naturalnych brwi jest bardzo pożądane przy osobach, które się nie malują a chcieliby delikatnie zaznaczyć swój naturalny wygląd. Przy metodzie włoskowej, usługa wykonywana jest za sprawą docisku piórka do skóry, inaczej nazywanego „pen’em”. Na końcu pena umocowana jest igła (nożyk), dzięki której przy rysowaniu włosków nanosimy barwnik i wtłaczamy w głąb naskórka.

Metoda pudrowa idealnie sprawdzi się u osoby która chcę subtelnie zaznaczyć kształt brwi. Pigment wprowadzany jest poprzez „drapanie” lub „kropkowanie” skóry igłą, co daje efekt bardzo delikatnego cienia, jakby brwi były dosłownie przyprószone pigmentem. Metodą cieniowania jesteśmy w stanie uzyskać bardziej wyrazisty efekt, natomiast dobrze wykonany makijaż permanentny brwi nie powinien rzucać się w oczy.

Metoda hybrydowa zaś jest połączeniem tych dwóch metod. Pozwala osiągnąć efekt pudrowy oraz wyrysowanych pojedynczych włosów według indywidualnych potrzeb klienta. W metodzie tej można wykorzystać również inne barwniki i przy pomocy różnych tonów, uzyskujemy trójwymiarowy efekt – metoda ombre.

Metoda cienia, czyli cieniowanie brwi daje bardzo naturalny efekt, który można porównać do świeżo zrobionej henny pudrowej. Na brwiach powstaje gradient zaczynając od początku jaśniejszym tonem by końce brwi były ciemniejsze. Efekt stopniowania koloru jest bardzo pożądany. Brwi ombre dają nam bardzo delikatny efekt i idealnie sprawdzą się u osób, które mają swoje, naturalne gęste brwi i chcą im nadać trójwymiarowego wyrazu. Brwi ombre często łączy się z innymi metodami (np. metoda włoskowa będzie świetnym uzupełnieniem w przypadku braków swoich włosków w brwiach).

Metoda włoskowa to nowoczesna nazwa metody piórkowej, która polega na wtłaczaniu pigmentu przy pomocy igły w formie pojedynczych włosków. Po wykonaniu makijażu metodą włoskową mamy efekt bardzo naturalny, natomiast może być troszkę przerysowany, dlatego do wybranej metody makijażu permanentnego brwi zazwyczaj stosuje się drugą w celu uzupełnienia. Metodę włoskową wyparła troszkę metoda cieniowania, która jest jedną z najbardziej popularnych obecnie metod. Efekt utrzymuje się ok. 1-2 lat i stopniowo pigment zaczyna się rozjaśniać. Metoda włoskowa jest dobrym uzupełnieniem braków włosków na łuku brwiowym. Metoda pozwala precyzyjnie opracować brwi.

Metoda wypełnienia jest obecnie najrzadziej stosowaną metodą. Pigmenty bardzo długo utrzymują się w skórze, brwi nie są naturalne i makijaż permanentny jest bardzo widoczny oraz zwraca uwagę. W wykonaniu makijażu permanentnego liczy się jak najbardziej naturalny efekt więc ta metoda ma tylko jeden plus: trwałość makijażu. Pigment jest jednolicie rozprowadzony w skórze bez efektu ombre, który jest zdecydowanie bardziej efektowny.

Metody brwi permanentnych – jaka jest najlepsza?

Najbardziej trwałą metodą jest metoda wypełnienia, natomiast nie jest już ona obecnie trendem. Obecnie metodę cieniowania uznaje się za złoty środek w makijażu permanentnym brwi. Wszystkie metody makijażu permanentnego brwi polegają na wprowadzeniu pigmentu za pomocą cienkiej igły w skórę więc jest to inwazyjna metoda. Po wykonaniu makijażu trzeba o nie odpowiednio dbać by dobrze się zagoiły, a pigment utrzymał się w skórze.

Przychodząc na zabieg dobrze jest oddać się w ręce wykwalifikowanego eksperta, który dobierze idealny kształt brwi, który często koryguje występującą z natury asymetrię.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu makijażu permanentnego brwi nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać, Należy pamiętać, że opryszczka, infekcje, nowotwory, ciąża i karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Na tydzień przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi nie wykonujemy henny ani peelingu w tej okolicy.

W dniu zabiegu nie przyjmujemy leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych oraz leków rozrzedzających krew. Wszystkie informacje są szczegółowo weryfikowane, by dobrać również metodę wykonania makijażu.

Makijaż permanentny brwi – gojenie

Makijaż permanentny brwi goi się dość szybko. Na początku brwi są o wiele ciemniejsze. Po ok. 3-5 dniach na brwiach pojawiają się strupki, których nie należy samodzielnie usuwać, ponieważ proces wyłuszczania się jest naturalnym następstwem wykonania zabiegu. Po miesiącu efekt jest ostateczny i jeżeli jest taka konieczność należy udać się na korektę.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi

Przeciwwskazaniem do zabiegu będzie opryszczka, wszelkie infekcje, nowotwory, ciąża i karmienie piersią, cukrzyca. Wszelkie przeciwwskazania są wykluczane na konsultacji poprzedzającej zabieg.

Makijaż permanentny brwi był znany już w starożytności

Makijaż permanentny brwi powstał w czasach starożytnych w krajach azjatyckich. Ze względu na genetycznie uwarunkowane niewielkie owłosienie mieszkańcom Azji często brakowało brwi i rzęs. Dlatego wynaleźli metody pozwalające na tuszowanie tych mankamentów poprzez dorysowywanie włosków brwi, aby je zagęścić oraz malowanie kreski na górnej powiece, która zastępuje naturalne rzęsy i pozwala na ładne podkreślenie oka. Pierwszymi przyrządami wykorzystywanymi do tworzenia makijażu permanentnego były cieniutkie pręciki wykonane z drewna bambusowego, na których umieszczano igły owinięte jedwabnym włóknem. Taki przyrząd nasączano barwnikiem, a następnie za pomocą igły nakłuwano skórę i w ten sposób wprowadzano w jej warstwy pigment.

Współcześnie wprawdzie zmieniły się narzędzia, za pomocą których wykonuje się makijaż permanentny, ale jego główne zasady pozostały bardzo podobne.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas