Mezoterapia igłowa. Charakterystyka zabiegu

Mezoterapia igłowa. Charakterystyka zabiegu

Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów wśród szerokiej oferty klinik medycyny estetycznej. Wiąże się to z małą inwazyjnością metody, co za tym idzie krótkim czasem rekonwalescencji. Efekty zabiegu są zauważalne już po tygodniu, zwiększa się napięcie, nawilżenie skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Czym jednak jest właściwie mezoterapia?

Najprościej ujmując, jest to wstrzykiwanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, celem uzyskania efektu odmłodzenia, a więc poprawy kolorytu skóry, jej napięcia i ogólnego wyglądu. Mezoterapia igłowa to nie tylko zabiegi na okolicę twarzy, szyi czy dekoltu. W klinice medycyny estetycznej w Łodzi oferujemy także redukcję cellulitu, rozstępów czy blizn oraz ochronę włosów przed ich nadmiernym wypadaniem.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa to zabieg w pełni bezpieczny. Zaraz po zabiegu obserwujemy zaczerwienienie skóry oraz podskórne grudki preparatu, które wchłaniają się w przeciągu 2-3 dni. Metodę można przeprowadzić za pomocą ampułki na bazie kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi obwodowej pacjenta. Największą efektywność mezoterapii uzyskuje się w przypadku serii zabiegowej. Częstotliwość zabiegów ustala się podczas konsultacji, a wszystko zależy od stanu skóry i jej potrzeb. Zazwyczaj mezoterapię wykonuje się w odstępach 4 tygodni w serii 3 zabiegów. W celu utrzymania efektu zabieg w późniejszym czasie należy powtórzyć 1-2 razy do roku.

Substancjami najczęściej wstrzykiwanymi w skórę są kwas hialuronowy, witaminy czy osocze bogatopłytkowe. Ich działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, a także zatrzymywaniu wody w skórze, w celu poprawy jej nawilżenia.

Skuteczność mezoterapii igłowej polega na tym, że substancje aktywne i odżywcze wprowadzane są w głąb skóry. Zwykłe kremy oraz serum mają zazwyczaj zbyt duże cząsteczki, by przenikać przez skórę, dlatego dobrze jest uzupełniać swoją pielęgnację zabiegami inwazyjnymi, jakim jest mezoterapia.

Posted on