Blog


Jak poprawić owal twarzy? Porady i sugestie


Z wiekiem owal twarzy się zmienia. Skóra traci jędrność, staje się wiotka, powoli opada. Oprócz pierwszych zmarszczek pojawiają się też inne mankamenty, takie jak opadnięte policzki i powieki, tzw. drugi podbródek, a nawet pewne zmiany rysów twarzy.

Często problemy tego rodzaju pojawiają się nie tylko w wyniku naturalnych procesów starzenia, ale również w konsekwencji poważnych chorób, ciąży lub szybkiej utraty masy ciała. W jaki sposób pozbyć się lub przynajmniej zredukować te nieestetyczne zmiany? Kosmetyki raczej nie zapewnią nam oczekiwanej skuteczności. Zabiegi chirurgiczne są zbyt inwazyjne i obarczone pewnym ryzykiem powikłań. Alternatywnym rozwiązaniem są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane w profesjonalnych klinikach, takich jak Velvet Clinic.

W tym artykule przedstawimy trzy rekomendowane zabiegi estetyczne, których celem jest skuteczna poprawa owalu twarzy.

Skuteczna poprawa owalu twarzy? W gabinecie medycyny estetycznej!

  • Termolifting NIR. Jest to zabieg wykorzystujący promieniowanie podczerwone IR emitowane przez specjalną szafirową głowicę, której działanie dociera aż do głębokiej warstwy skóry właściwej. Proces ten jest bezpieczny, a jednocześnie skuteczny. Polega na aktywacji włókien kolagenu i elastyny do kurczenia się, czyli remodelingu w obrębie głębokich warstw skóry. W konsekwencji skóra staje się ujędrniona, napięta i elastyczna. Dochodzi do regeneracji i odnowy skóry, poprawa jej ukrwienia, a także redukcji drobnych zmarszczek. Twarz odzyskuje swój zdrowy, promienny, młodzieńczy wygląd.
  • Ergolift. To kolejna propozycja zabiegu, który oprócz podniesienia opadającego owalu twarzy, prowadzi do kompleksowego polepszenia kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz biustu przez stymulację komórek do produkcji kolagenu i elastyny. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów na zachowanie młodości w naturalny sposób. Zabieg jest zalecany w przypadku pojawiających się zmarszczek, opadającego owalu twarzy, “drugiego podbródka” oraz ogólnych problemów związanych ze zwiotczeniem skóry.
  • ULTRAFORMER III. Jest to zabieg, który może zapewnić długotrwały lifting skóry widoczny już po jednym zabiegu. A wszystko to bez użycia skalpela! Wykorzystywane podczas zabiegu urządzenie wykorzystuje technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową. Wibracje fal dźwiękowych działają na skórę, tłuszcz i mięśnie, przez co zwiększa się aktywność komórek skóry. Mikrouszkodzenia prowadzą do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. Tkanki kurczą się, co daje widoczny efekt liftingu. To idealny zabieg na utratę owalu twarzy, opadające powieki, “drugi podbródek”, brak elastyczności skóry itp.

 

 

 


Wróć do bloga