Blog


Czym jest technologia HIFU?


Fale ultradźwiękowe mają szerokie zastosowanie w medycynie, obecnie są stosowane również w medycynie estetycznej. Nowoczesne urządzenia dają coraz większą kontrolę nad falami ultradźwiękowymi i zapewniają ogromną precyzję zabiegu. Dowodem tego jest technologia HIFU, czyli high intensity focused ultrasound – zogniskowana fala ultradźwiękowa. Na czym polega i jakie są jej możliwości w liftingowaniu skóry?

Technologia HIFU i jej zastosowanie w liftingu skóry

Technologia HIFU opiera się na uszkodzeniach głębokich warstw skóry za pomocą zogniskowanej fali ultradźwiękowej, służącej do punktowego, precyzyjnego i kontrolowanego podgrzewania tkanek, takich jak skóra czy tkanka tłuszczowa. W ten sposób pod ścisłą kontrolą powstają mikrouszkodzenia, co prowadzi do uruchomienia naturalnych procesów odbudowy. Wytwarzają się nowe włókna kolagenowe, które zapewniają jędrność, elastyczność i młodzieńcze napięcie skóry. Ponadto tkanka obkurcza się, co daje natychmiastowy efekt lifitingu.

Technologię HIFU wykorzystujemy między innymi dzięki urządzeniu ULTRAFORMER III – mówi specjalista z Velvet Clinic, Kliniki Medyczyny Estetycznej i Laseroterapii. – Jest ono wyposażone w wiele głowic, dzięki czemu fale ultradźwiękowe docierają na różnych głębokościach skóry, dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Ponadto wybór głowic sprawia, że zabieg dobierany jest indywidualnie do pacjenta, do potrzeb i grubości skóry poddawanej zabiegowi. ULTRAFORMER III pozwala liftingować praktycznie wszystkie części ciała: zarówno twarz, jak i brzuch.

Przebieg i rezultaty zabiegu w technologii HIFU

Zabieg z wykorzystaniem HIFU polega na przykładaniu głowicy w miejsca wymagające ujędrnienia i regeneracji. Pacjent odczuwa ciepło, niekiedy delikatne pieczenie. Zabieg trwa od 30 do 180 minut w zależności od tego, która partia ciała jest poddawana liftingowi.

Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Skóra odzyskuje napięcie, rysy twarzy prezentują się młodziej, a to dopiero początek fantastycznych rezultatów! Na ich pełnię należy poczekać od 3 do 6 miesięcy, bo tyle trwa regeneracja włókien kolagenowych. Skóra stopniowo staje się coraz jędrniejsza, bardziej sprężysta, a jej koloryt się poprawia. Opadające powieki i owal twarzy unoszą się, podobnie jak drugi podbródek. Możliwości liftingu HIFU docenią kobiety po porodzie oraz osoby po szybkiej utracie kilogramów. Zabieg pozwoli odzyskać dawny wygląd po ciąży albo cieszyć się wszystkimi zaletami szczupłej sylwetki.

Ogromną zaletą liftingu HIFU i urządzenia ULTRAFORMER III jest fakt, że po zejściu z fotela pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Można szybko wrócić do swoich zajęć i bez żadnych pozabiegowych dolegliwości czekać na rezultaty. Mocną stroną jest także to, że do uzyskania maksymalnego efektu liftingującego wystarczy jeden zabieg.


Wróć do bloga