Blog


Cellulit – jak sobie z nim poradzić?


Cellulit to defekt kosmetyczny, który dotyka kobiety na całym świecie. Powstaje w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą, a często nasilają go zaburzenia hormonalne, ciąża lub menopauza. Objawia się przede wszystkim widocznie nierówną i pofałdowaną skórą (zwaną niekiedy skórką pomarańczową) w takich miejscach jak biodra, pośladki, uda oraz ramiona. W pierwszej fazie cellulit można zauważyć dopiero po uciśnięciu skóry, później coraz większe nierówności są widoczne gołym okiem i bardziej zaczynają się rzucać w oczy, gdy zakładamy kostium kąpielowy lub bardzo opinające ciało ubrania.

 

Walka z pomarańczową skórką

Aby nie dopuścić do dalszego rozwoju cellulitu i zniwelować jego widoczność, stosuje się wiele różnych metod, jednak wybierając którąkolwiek z nich, ważna jest przede wszystkim systematyczność wykonywania zabiegów, aby przyniosły one efekty.

Jedną z ciekawych propozycji wykorzystywanych w walce z cellulitem jest endermologia Alliance wykonywana w nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg ten to rodzaj mechanicznego masażu znakomicie stymulującego skórę i podskórną tkankę tłuszczową oraz pozwalającego na usprawnienie tempa metabolizmu komórek. Dzięki wykorzystaniu podciśnienia następuje nie tylko przyspieszenie uwalniania tłuszczu z komórek, ale także zwiększenie produkcji włókien kolagenowych w skórze, które odpowiadają za jej sprężystość i elastyczność.

 

Oprócz tych zabiegów w domowym zaciszu warto stosować kremy lub żele przeciwko skórce pomarańczowej. Ważne jest, by każdego dnia dokładnie wmasowywać je w skórę, co dodatkowo spowoduje jej pobudzenie i ujędrnienie. Dobrym pomysłem jest także wykonywanie kilka razy w tygodniu peelingu całego ciała, aby usunąć martwy naskórek, dzięki czemu preparaty odżywcze i antycellulitowe będą lepiej się wchłaniały.

Warto wiedzieć także, że aby poradzić sobie z cellulitem, ważna jest zmiana całego stylu życia, w tym modyfikacja sposobu odżywiania. Główne zalecenia dotyczą unikania mocnej kawy i herbaty, wyeliminowania papierosów i alkoholu oraz zmniejszenia spożywania mięsa, tłustej śmietany i czekolady. Korzystne jest natomiast wypijanie dużej ilości wody oraz codzienna gimnastyka i aktywności takie jak pływanie lub jazda na rowerze.


Wróć do bloga