Blog


Jak usunąć rumień z twarzy?


Zaczerwienienie na twarzy to tak zwane rumieńce, będące naturalną reakcją organizmu na emocje, zmiany temperatur i wysiłek fizyczny. Niestety jest to defekt kosmetyczny, który dotyka wiele osób. Wiele z nich nie wie, że długotrwały rumień może mieć poważne konsekwencje. Istnieje wiele sposobów na to, jak się pozbyć rumienia. Do najbardziej skutecznej należy laseroterapia. Szczegóły w naszym wpisie!

Czytaj dalej


Zastosowanie peelingu chemicznego


Branża kosmetyczna rozwija się w zawrotnym tempie. Spowodowane jest to przede wszystkim dużą presją obecnego społeczeństwa, które wymaga od ludzi perfekcyjnej i nienagannej aparycji w każdej sytuacji. Wykorzystując tę tendencję, w ciągu ostatniej dekady zauważalnie wzrosła liczba klinik medycyny estetycznej, a oferty salonów kosmetycznych rozszerzone zostały o nowe metody pielęgnacji. Mimo że jeszcze jakiś czas temu kwestia zabiegów upiększających stanowiła temat wzbudzający kontrowersję, dziś stosowanie botoksu i kwasu hialuronowego nie dziwi nikogo.

Czytaj dalej


Mezoterapia igłowa. Charakterystyka zabiegu


Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów wśród szerokiej oferty klinik medycyny estetycznej. Wiąże się to z małą inwazyjnością metody, co za tym idzie krótkim czasem rekonwalescencji. Efekty zabiegu są zauważalne już po tygodniu, zwiększa się napięcie, nawilżenie skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Czym jednak jest właściwie mezoterapia?

Czytaj dalej


Na czym polega zabieg zamykania naczynek?


Widoczne naczynka znacznie pogarszają wygląd skóry. Są nie tylko nieestetyczne, ale także mogą być przyczyną pojawiania się żylaków. Jest to bardzo nieprzyjemne i groźne schorzenie, które może mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Na szczęście, na rynku dostępne są różnego rodzaju zabiegi, które polegają na usuwaniu naczynek, poprzez ich zamykanie. Zamykanie naczynek jest niezwykle skuteczne, a jego przebieg jest nieinwazyjny.

Czytaj dalej


Właściwości komórek macierzystych


Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że posiadamy w swoim organizmie substancje o nieograniczonych możliwościach. Dobrodziejstwem tym są komórki macierzyste. Umiejętność ich wyodrębnienia zrewolucjonizowała świat medycyny, również estetycznej i regeneracyjnej.

Czytaj dalej


Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?


Bardzo wiele osób, które w wieku młodzieńczym lub dorosłym dotknął trądzik, uskarża się na pozostałe blizny. Bardzo ważne jest podjęcie leczenia trądziku, ale duże znaczenie ma pozbycie się blizn potrądzikowych, które przypominają o przebytym problemie skórnym.

Czytaj dalej