Blog


Czym jest technologia HIFU?


Fale ultradźwiękowe mają szerokie zastosowanie w medycynie, obecnie są stosowane również w medycynie estetycznej. Nowoczesne urządzenia dają coraz większą kontrolę nad falami ultradźwiękowymi i zapewniają ogromną precyzję zabiegu. Dowodem tego jest technologia HIFU, czyli high intensity focused ultrasound – zogniskowana fala ultradźwiękowa. Na czym polega i jakie są jej możliwości w liftingowaniu skóry?

Czytaj dalej


Endermologia Alliance


Endermologia Alliance jest jedyną bezinwazyjną mechaniczną stymulacją w formie masażu, która w naturalny sposób pobudza metabolizm komórkowy. Już po trzech zabiegach można osiągnąć widoczne efekty redukcji tkanki tłuszczowej, wygładzenia cellulitu oraz ujędrnienia skóry. Podczas zabiegu następuje również zmniejszenie obrzęków ciała poprzez stymulację układu żylnego i limfatycznego oraz usunięcie toksyn z naszego organizmu.

Czytaj dalej


Zimowa pielęgnacja twarzy


Zima to bardzo trudna pora roku dla skóry naszej twarzy. Niskie temperatury na zewnątrz oraz suche powietrze w pomieszczeniach mogą powodować pojawianie się na niej przesuszeń, podrażnień, a nawet uszkodzeń. Dlatego w tym czasie trzeba szczególnie o nią dbać i stosować takie zabiegi pielęgnacyjne, które przywrócą jej zdrowy wygląd oraz zabezpieczą przed niszczącym wpływem trudnych warunków atmosferycznych.

Czytaj dalej


Zastosowanie urządzeń laserowych w medycynie estetycznej


Urządzenia laserowe znalazły bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Ostatnio bardzo często są wykorzystywane w medycynie estetycznej, na przykład podczas usuwania zbędnego owłosienia, redukcji zmian barwnikowych, plam starczych, a także likwidowania tatuaży, blizn oraz rozstępów. Pomagają w walce z żylakami i rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Jednym z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystujących światło lasera do zastosowań medycznych i urodowych jest wielofunkcyjna platforma Alma Harmony XL Pro, która może być stosowana nie tylko do twarzy, ale także podczas zabiegów wykonywanych w innych miejscach ciała.

Czytaj dalej


Permanentny makijaż brwi – historia i współczesność


Makijaż permanentny brwi powstał w czasach starożytnych w krajach azjatyckich. Ze względu na genetycznie uwarunkowane niewielkie owłosienie mieszkańcom Azji często brakowało brwi i rzęs. Dlatego wynaleźli metody pozwalające na tuszowanie tych mankamentów poprzez dorysowywanie włosków brwi, aby je zagęścić oraz malowanie kreski na górnej powiece, która zastępuje naturalne rzęsy i pozwala na ładne podkreślenie oka.

Czytaj dalej


Letnie zabiegi ujędrniające


Lato to pora roku, w której odkrywamy zdecydowanie więcej partii naszego ciała i chcemy, by skóra wyglądała jędrnie i świeżo, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać i przygotować  na promienie słoneczne. Z powodu wysokich temperatur w miesiącach wakacyjnych niewskazane jest wykonywanie pewnych zabiegów, takich jak mocne peelingi chemiczne, zamykanie naczynek na twarzy i w innych okolicach oraz depilacja laserowa, ponieważ po jej wykonaniu mogłyby pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Dlatego w miesiącach letnich stawiamy na pielęgnację zarówno ciała jak i twarzy oraz na kształtowanie sylwetki. Do tych zabiegów słońce nie jest przeciwwskazaniem.

Czytaj dalej