Opadające policzki, chomiki na twarzy – sposoby usunięcia

Przy pomocy medycyny estetycznej można zredukować problem opadających policzków, które powszechnie są znane jako „chomiki”. To naturalny element procesu starzenia się skóry, wynikający z osłabienia włókien kolagenowych i grawitacji. Można jednak z pomocą odpowiednich zabiegów odzyskać młody, efektowny wygląd. Ponadto odpowiednia pielęgnacja dostarczy skórze niezbędnych składników odżywczych, co może poprawić jej kondycję.

Jak rozpoznać opadające policzki

Opadające policzki bezpośrednio powodują zmianę owalu twarzy i są bardzo łatwo zauważalne. Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet po czterdziestym roku życia, choć może również wystąpić w młodszym wieku, w zależności od predyspozycji genetycznych i współwystępujących problemów zdrowotnych.

Poduszeczki tłuszczowe, które wypełniają policzki, tracą swoją objętość, jednocześnie spada napięcie skóry i zachodzą zmiany kostne w strukturze żuchwy. Skutkuje to stopniowym opadaniem policzków, przez co owal twarzy zostaje zaburzony, a jej dolna część wygląda coraz starzej i jest szersza, często nawet szersza od górnej. Co więcej, efekty tego procesu łączą się z innymi skutkami starzenia – pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe, zauważamy coraz więcej zmarszczek, opadają kąciki ust.

Przyczyny „chomiczych” policzków

  • Ubytki tkanki tłuszczowej w okolicach policzków sprawiają, że ich „konstrukcja” staje się mniej zwarta. Choć może się to wydawać dziwne, tkanka ta na twarzy jest bardzo istotna i to ona nadaje jej zdrowego wyglądu. Zmniejszenie jej objętości jest kluczowe dla powstawania „chomików”.
  • Deficyt kolagenu przekłada się na gorsze napięcie skóry, która z wiekiem jest coraz mniej jędrna. Jego poziom zaczyna sukcesywnie spadać w okolicach 25 roku życia – każdego roku o około 1%. Nietrudno zauważyć, że po przekroczeniu czterdziestki jest już zdecydowanie niższy niż wcześniej. Ponadto zmniejsza się wydzielanie kwasu hialuronowego, który nawilża skórę – sucha traci swoją jędrność. Ma to oczywisty wpływ na zmianę rysów twarzy.
  • Zachodzą także zmiany w linii żuchwy. Układ kostny zmienia się na przestrzeni lat. Kości twarzoczaszki stają się coraz bardziej wypłaszczone, co oznacza, że nie spełniają już tak dobrze swojej roli rusztowania dla pozostałych tkanek.
  • To, jak długo skóra twarzy zachowa jędrność, zależy w sporej mierze od czynników genetycznych i środowiskowych.

Jak zapobiegać opadaniu policzków?

Pacjenci często zastanawiają się, czy ten proces można powstrzymać lub spowolnić. Odpowiednia profilaktyka nie gwarantuje, że policzki na zawsze pozostaną jędrne, jednak jest świetna w zapobieganiu tego efektu. Co więc należy wziąć pod uwagę? Po pierwsze, do utrwalenia ich zdrowego wyglądu przydają się ćwiczenia twarzy. Mięśnie w tych okolicach stają się z czasem coraz mniej sprężyste i aktywne, dlatego warto je trenować. Ponadto bardzo istotne jest odpowiednie nawilżenie: gdy nasz naturalny kwas hialuronowy już nie wystarczy, warto sięgnąć po profesjonalne środki nawilżające.

Zabiegi i sposoby na opadające policzki

Jeśli jednak chcesz sięgnąć po metody medycyny estetycznej i kosmetologii, masz do wyboru sporo różnych zabiegów na twarz. Każdy daje nieco inne rezultaty i ma inne wskazania, dlatego jeśli masz wątpliwości, lekarz lub kosmetolog zaproponuje Ci najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Ponadto łączenie dwóch różnych technik pozwala na najlepsze efekty terapii.

Kwas hialuronowy

To powszechnie wybierany zabieg na twarz, stosowany w przypadku opadających policzków. Daje natychmiastowy efekt wygładzenia, nawilżenia i modelowania. Stymuluje naturalne procesy regeneracyjne, dzięki czemu nawet po dłuższym czasie od zabiegu skóra prezentuje się efektownie. Warto jednak pamiętać, że kwas z czasem się wchłania i nie da się uzyskać poprawy na całe życie.

Temolifting

Ta metoda wykorzystuje promieniowanie podczerwone, by zwiększyć produkcję kolagenu. Urządzenie rozgrzewa głębokie warstwy skóry właściwej – włókna kolagenowe obkurczają się, co pozwala na tak zwany remodeling. Zabieg przywraca jędrność skóry w wybranych miejscach – stosuje się go zarówno do remodelingu twarzy, jak i ciała. Świetnie sprawdza się w przypadku opadających policzków. Co istotne, jest całkowicie bezinwazyjny, a efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu.

Ultraformer

Na podobnej zasadzie działa Ultraformer, który jednak wykorzystuje ultradźwięki. Wibracje fal dźwiękowych powodują niegroźne mikrouszkodzenia. Skóra podczas zabiegu zostaje pobudzona do działania i regeneracji w bezpieczny sposób, co daje nam poprawę rusztowania skóry. W ten sposób zabieg znacznie odmładza rysy twarzy i przywraca skórze jędrność. Pełna regeneracja następuje po około 3-6 miesiącach – efekty pojawiają się stopniowo.

Velvet Clinic – skuteczne rozwiązania na opadające policzki

Medycyna estetyczna i kosmetologia pozwala sprawnie rozwiązać liczne defekty i niedoskonałości, w tym opadające policzki. W naszej ofercie znajdziesz liczne zabiegi z użyciem różnych technologii, dzięki którym pomożemy Ci poprawić owal twarzy. Ponadto poznasz metody, dzięki którym łatwiej Ci będzie zadbać o podtrzymanie efektu. Możemy Ci także zaproponować konsultację z kosmetologiem, podczas której stworzymy indywidualny Beauty Planner z zabiegami dobranymi do potrzeb Twojej skóry i zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Wizyta w naszej klinice to prawdziwe odprężenie i przyjemność – sprawdź naszą ofertę i zobacz, co jeszcze możesz z nami zyskać!

Zabiegi rekomendowane

ULTRAFORMER III

ULTRAFORMER III

ERGOLIFT

ERGOLIFT

Termolifting INFINI

Termolifting INFINI

Chcesz pozbyć się opadających policzków?

Napisz do nas!