Utrata jędrności skóry – co robić?

Wraz z wiekiem skóra stopniowo traci jędrność – dotyczy to każdego i każdej z nas. Nie każdy wie, że rozpoczyna się to już w okolicach 25 roku życia. Mniej więcej od tego momentu średnio co roku poziom kolagenu spada o 1%. Proces utraty jędrności skóry jednak można spowolnić, a nawet zatrzymać dzięki wykorzystaniu medycyny estetycznej w postaci nowoczesnych zabiegów z zakresu kosmetologii. Ponadto dostarczanie niezbędnych składników odżywczych jest bardzo pomocne w poprawie jej elastyczności.

Jak rozpoznać utratę jędrności skóry?

Wygląd skóry zmienia się bardzo stopniowo, jednak można to zaobserwować. Przede wszystkim pojawiają się zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe. Pierwsze oznaki starzenia dostrzec można w okolicach oczu w postaci kurzych łapek, gdzie skóra jest cienka i bardziej podatna na ten proces. Widoczne stają się także inne sygnały pogorszenia elastyczności skóry, między innymi zmieniony owal twarzy (w postaci tak zwanych chomików, czyli opadniętych policzków). Wiotczenie skóry staje się wyraźne – skóra twarzy i szyi wydaje się przesuszona i cienka, przez co nabiera smutnego wyrazu.

Skąd bierze się elastyczność skóry?

Skóra z samej swojej natury jest jędrna, co wynika z obecności fibroblastów. Te z kolei wytwarzają białka, które budują włókna kolagenowe, retikulinowe i elastynowe. Starzenie się skóry wynika z problemów z wydzielaniem kolagenu. Włókna elastynowe natomiast są bardzo rozciągliwe. Co jednak jest najbardziej istotne, wszystkie są stale wymieniane, dlatego tak ważne jest, by fibroblasty produkujące je były wydajne.

Z biegiem lat ich efektywność spada, co przekłada się na niższy poziom tych białek. Kolejna kwestia to kwas hialuronowy – odpowiada on za nawilżenie skóry, jednak gdy jest go za mało, skóra staje się sucha i traci swoją elastyczność. Dotyczy to twarzy i ciała, choć w pierwszej kolejności twarzy.

Przyczyny utraty jędrności skóry

Utrata jędrności skóry wynika z wielu czynników:

  • fibroblasty produkują coraz mniej kolagenu ze względu na proces starzenia i wiek;
  • palenie papierosów;
  • niepoprawne odżywianie – to również ma wpływ na jędrność skóry, a dokładniej na jakość włókien kolagenowych;
  • przesuszenie – z tego wynika popularność kwasu hialuronowego i jego skuteczność
  • zbyt duża ekspozycja na Słońce;
  • wahania masy ciała – wraz z poziomem tkanki tłuszczowej zmienia się kondycja skóry
  • błędna pielęgnacja .

Ponadto sam proces może być przyspieszony przez czynniki genetyczne, a także liczne zaburzenia, w tym hormonalne. Efekt to stopniowa utrata jędrności skóry twarzy i ciała.

Sposoby na odzyskanie jędrności skóry

Odpowiednie zabiegi mogą wyraźnie odmłodzić skórę. Nie chodzi tu tylko o wypełnianie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego czy lifting – medycyna estetyczna i kosmetologia zna sposoby, dzięki którym skóra zostaje nawilżona aż do głębokich warstw, a włókna są wzmocnione w nieinwazyjny sposób, bazujący na jej naturalnych właściwościach.

Endermologia

To coraz chętniej wybierany zabieg. Przypomina masaż, jednak wykorzystuje podciśnienie. Specjalna głowica, złożona z rolek, zasysając tkanki stymuluje ich komórki. Pobudzone są bardziej wydajne. Ma szczególne zastosowanie w przypadku wiotkiej skóry, na przykład po ciąży lub po wahaniach wagi. Świetnie sprawdza się w przypadku cellulitu i tak zwanych boczków. Poprawia krążenie i usuwa złogi tłuszczowe, pozwalając osiągnąć dwa kuszące rezultaty: redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej i przywrócenie jędrności skóry.

Dermapen

Ten zabieg opiera się na naturalnej zdolności skóry do regeneracji. Niewielkie nakłucia wykonane przez Dermapen stymulują ją do odnowy, przez co fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Utrata jędrności skóry i zmarszczki, ale także widoczne pory, blizny, niejednolity koloryt – z tym poradzi sobie Dermapen. Stosuje się go na twarzy, szyi i dekolcie oraz w konkretnych miejscach, wybranych przez pacjentkę.

Ergolift

W podobny sposób działa Ergolift, jednak w tym przypadku wykorzystuje się magnetyczne klapki i podciśnienie. W ten sposób przeprowadza się masaż skóry twarzy, co przekłada się na stymulację fibroblastów i lepsze napięcie tkanek. Sam zabieg jest odprężający i całkowicie bezinwazyjny. Aktywowane komórki po serii zabiegów pracują wydajniej, dzięki czemu można przywrócić skórze właściwą jej jędrność.

Termolifting

Termolifting wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR. Może ono dotrzeć do głębokich tkanek, dzięki czemu zachodzi zwiększona produkcja kolagenu i elastyny. Włókna gwałtownie kurczą się, przez co są bardziej napięte. Twarz odzyskuje swój poprawny owal i jędrność, możliwa jest redukcja drugiego podbródka. To jednak także świetny sposób na skórę ciała – na przykład po ciąży czy gwałtownym schudnięciu.

Velvet Clinic – skuteczne zabiegi przywracające jędrność skóry

To naturalne, że z biegiem czasu pojawiają się sygnały starzenia. Mamy jednak wpływ na te zmiany i możemy przywrócić skórze jej blask i jędrność. Polecane przez nas zabiegi mają udowodnioną skuteczność i są chętnie wybierane przez klientki na całym świecie. Sami przekonaliśmy się o ich działaniu. Nasz zespół składa się z kosmetologów i lekarzy, którzy każdego dnia służą doświadczeniem i fachową wiedzą. W przyjaznych wnętrzach naszej kliniki znajdziesz komfort i relaks, dzięki którym zabiegi stają się przyjemnością. Zapraszamy do rejestracji przez formularz kontaktowy!

Zabiegi rekomendowane

Endermologie LPG Alliance

Endermologie LPG Alliance

ONDA

ONDA

Chcesz poprawić jędrność skóry?

Napisz do nas!