Depilacja laserowa – sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa – sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia

Zgodnie ze współczesnymi kanonami piękna nasze ciało wygląda najlepiej wtedy, gdy jest gładkie i pozbawione owłosienia oprócz tego, które znajduje się na głowie. Istnieje wiele metod usuwania włosków, w tym golenie lub używanie plastrów do depilacji. Jednak depilacja laserowa jest od nich wydajniejsza, ponieważ usuwa niechciane owłosienie na dłuższy czas, a przy tym nie powoduje bolesnego zapalenia mieszków włosowych ani innego typu podrażnień.

Zabieg i jego efekty

Depilację laserową można stosować na różne partie naszego ciała, w tym na przykład na nogi, pachy oraz okolice bikini. Zabieg wykonuje się poprzez przykładanie do skóry głowicy lasera emitującej wiązkę intensywnego światła. Jest ona pochłaniana przez barwnik znajdujący się w cebulkach włosów (melaninę) i zamieniana w energię termiczną, co w konsekwencji powoduje zniszczenie całego włosa wraz z cebulką, dzięki czemu przestaje on odrastać. Ponieważ wszystkie włosy nie rosną jednocześnie i część z nich znajduje się zawsze w fazie uśpienia, to nie reagują one na światło lasera mające je niszczyć. Dlatego potrzebne jest wykonanie serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, aby efekt usunięcia owłosienia był trwały.

Skuteczność tej metody zależy przede wszystkim od koloru naszych włosów, ich gęstości i struktury, a także barwy naszej skóry. Światło lasera najlepsze efekty przynosi u osób z jasną karnacją oraz jednocześnie z ciemnymi i grubymi włoskami na skórze. W przypadku delikatnych i jasnych włosków oraz owłosienia na twarzy efekty nie są już tak spektakularne i zwykle potrzebne jest przeprowadzenie większej liczby zabiegów.

Przed zastosowaniem metody depilacji laserowej niezbędna jest konsultacja z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i odpowiednio przygotować się do zabiegu. Najczęstsze przeciwwskazania to oprócz ciąży takie dolegliwości jak bielactwo, łuszczyca, nowotwory, a także zmiany hormonalne, infekcje skórne oraz przyjmowanie leków światłouczulających.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas